بثمر رسیدن اولین پیوند سبزیجات در پردیس و ایران

هرچند پیوند روی درختان میوه و درختچه های زینتی سابقه زیادی دارد اما پیوند سبزیجات به عنوان پدیده ای جدید در کشاورزی ایران با تلاش محققان به ثمر نشسته و تولید صیفی جات در زمین هایی با آب و خاک شور و نامساعد را ممکن کرده است. دکتر رضا صالحی عضو هیات علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، تحقیق روی پیوند سبزی و صیفی جات را از 15 سال قبل آغاز کرده و اکنون شاهد به نتیجه رسیدن آن روی 6 محصول کشاورزی است. وی با بیان اینکه پیوند سبزیجات برای اولین بار در ایران اتفاق افتاده است، اظهار داشت: قطب های صیفی جات ما در کشور که هندوانه، خربزه و خیار تولید می کنند اکنون با بحران کمبود آب و مشکلاتی مانند شور شدن آب و خاک و آلوده شدن خاک به بیماری های مختلف که براثر کشت های مداوم ایجاد می شود روبه رو هستند و همین موضوع، ما را به فکر چاره اندیشی انداخت.

پیوند هندوانه، طالبی، خربزه و خیار روی ریشه کدو

دکترصالحی بیان داشت: گیاهی را باید انتخاب می کردیم که آن گیاه مقاوم به شوری و سختی آب و خاک باشد که با تحقیقات فراوان گیاه کدو را انتخاب شد و این گیاه با ریشه های قوی و خوبی که دارد در برابر بسیاری مشکلات و محدودیت های آب و خاک، مقاوم است.

وی ادامه داد: به این ترتیب، هندوانه، خربزه یا خیارکه نسبت به شرایط آب و خاک، حساس هستند را روی ریشه کدو پیوند زدیم و به راحتی در همین عرصه های کشاورزی که با مشکل شوری یا وجود بیماری در خاک روبه رو است، بدون استفاده از سم، صیفی جات سالم با بازده خوب تولید کردیم.

استاد دانشگاه تهران، صرفه جویی در مصرف آب را از دیگر مزایای پیوند صیفی جات روی ریشه کدو خواند و گفت: با این روش موفق شدیم میزان مصرف آب کشاورزی را تا 40 درصد کاهش دهیم و تولید این محصولات را برای کشاورز، سودآور کنیم.

وی که از ریشه بادمجان نیز برای تولید گیاه گوجه فرنگی استفاده کرده است، در این زمینه توضیح داد: ریشه بادمجان هم بسیار قوی است و از آنجا که گوجه فرنگی، هم خانواده بادمجان است پیوند آنها به راحتی امکان پذیر است ولی گوجه فرنگی را نمی توانیم روی کدو پیوند بزنیم چون از دو خانواده کاملا متفاوت هستند.

صالحی خاطرنشان کرد: در یک اقدام دیگر، یک گونه وحشی گیاه فلفل را شناسایی کرده ایم و از ریشه آن برای پیوند دیگر گونه های فلفل که توان رویش در شرایط نامناسب آب و خاک را ندارند، استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: ما با این فعالیت دانش بنیان، دانش و فناوری را به فرآورده و ثروت تبدیل کرده ایم و این 6 نوع سبزی را پیوند زده و وارد عرصه می کنیم و نشاهای تولیدی را به دست کشاورزان می رسانیم.

صالحی یادآور شد: از آنجا که ایران، کشوری چهار فصل است و 6 ماهه اول سال در شمال کشور و نیمه دوم سال در جنوب کشور، تولید محصولات کشاورزی داریم می توان از این نشاها در تمام ایام سال استفاده کرد، ضمن اینکه این نشاهای پیوندی مقاوم هم برای کشت گلخانه ای و هم در مزرعه، کاربرد دارد.