مراسم گرامیداشت 16 آذر در پردیس برگزارشد

دانشگاه تهران با سابقه ای طولانی از مبارزات ضد استبدادی و استعماری در ایران و جهان شناخته شده است. شهدای دانشگاه تهران در راه مبارزات ضدآمریکایی  و نیز در طول دوران نظام ستم شاهی و پس از آن در سالهای جنگ تحمیلی و هرجا و هرجایی که نیاز به رشادت جوانمردان مومن انقلابی باشد از خون خود خلق حماسه نموده و روزهای تاریخی تقویم انقلاب را به نام خویش به ثبت رسانیده اند. 16 آذر نیز، که به یادبود خون ریخته شده جوانان دانشجوی این دانشگاه در راه مبارزه با طاغوت و سیاستهای خبیث آمریکا بزرگ داشته می شود همیشه در دانشگاه تهران محل تحقیق، مباحثه و ارائه راهکارهای انقلابی، اسلامی وخردورزانه بوده و هست. همین هوای پویای با نشاط مملو از نیروهای سرشار جوانان ماست که ستونهای استوار نظام را مستحکم تر از پیش نموده و چشم طمع دشمنان را از راه دانش و اندیشه کور می کند.

امسال نیز 16 آذر، یادآور فضای آزادی، تبادل اندیشه های نو و جریان نورانی انقلابی و حیات بخش  در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران بود. تشکل های سیاسی بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی علی رغم اختلاف سلیقه های طبیعی، زیر چتر انقلاب اسلامی و دنباله رو نور ولایت حضرت امام خامنه ای، روز استکبار ستیزی را بزرگ داشتند. آقایان مصطفی میرسلیم در روز جشن بسییج دانشجویی و ابراهیم اصغر زاده در روز جشن انجمن اسلامی دانشجویان به پردیس آمدند تا هریک از دریچه متفاوت سیاسی خویش، اما در مرزهای جاویدان نظام جمهوری اسلامی به تضارب آراء بپردازند. در هر دو روز جمع پرنشاط دانشجویی گرد هم آمدند و امیدهای انقلاب را برای آینده ای محکم و پرنشاط دوباره روشنتر نمودند.در راستای عمل به فرمایشات مقام عظمای ولایت که می فرمایند:

"بنده دلم می‌خواهد این جوانان ما شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش‌آموزان مدارس، روی  ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید (۱۳۷۲/۰۸/۱۲)"

فضای پردیس کشاورزی و منابع طبیعی امسال در گرامیداشت مقام دانشجو، فی الواقع محل تضارب اندیشه های انقلابی و خرد ورز بود. حرف هایی از هر سلیقه، درست یا نادرست، روشن یا خاکستری، از سمتهای مختلف سیاسی با خواسته های متفاوت به دور از هرگونه هیاهو و نقطه ای که بهانه سوء استفاده به بدخواهان بدهد شنیده شد تا روح انقلاب در نوشتار، گفتار و کردار دانشجویان جوانه های نو بدهد و درخت استقلال، امنیت و اقتدار را تناورتر از پیش گرداند. مسئولان پردیس بر خود لازم می دانند از همراهی و سعه صدر مقامات استانی و شهری و نیروهای امنیتی و انتظامی  برای ایجاد فضای امن و آرام و خالی از تنش وکمک به فراهم سازی بسترمناسب تفکر و تحلیل سیاسی تقدیر و تشکر نمایند.