نشست مشترک پردیس با پارک علم و فناوری دانشگاه

دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، در نشست مشترک اعضای شورای پردیس با رئیس و مدیران پارک علم و فناوری دانشگاه، ضمن استقبال از برنامه‌های پارک علم و فناوری خاطر نشان کرد: طرح‌های بسیار خوبی توسط محققین این پردیس در حال انجام است و تلاش داریم پارک علم و فناوری را در پردیس توسعه دهیم و یک مرکز نوآوری در پردیس دایر کنیم تا تحقیقاتی کاربردی که به مرز بازار رسیده را توسعه دهیم و تجاری‌سازی کنیم. در این مراسم که روزچهارشنبه هجدهم بهمن ماه 96 در سالن شورای پردیس برگزار شد، دکتر عباس زارعی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه با اشاره به برنامه‌های آتی این پارک گفت: توسعه قطب‌های علمی دانشگاه و رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار این پارک قرار دارد.

دکتر زارعی اضافه کرد: صنعت اینترنتی و اینترنت صنعتی مبحثی است که باید در اقتصاد صنعت چهارم منتظر آن باشیم و ما در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برای هماهنگ شدن با تحولات انقلاب صنعتی چهارم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، ایجاد دانشگاه نسل سوم و کارآفرین را از دیگر رویکردهای این پارک نام برد و ادامه داد: در این نسل از دانشگاه، دیگر دانشگاه‌ها به تولید پژوهش نمی‌پردازند، بلکه مدیریت پژوهش را مدنظر قرار می‌دهند.

وی به فعالیت‌های دانش‌بنیان این پارک اشاره و تصریح کرد که بیشترین درآمد این پارک از حوزه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی است.