یازدهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران برگزارشد

افتتاحیه یازدهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران، صبح روز سه شنبه هجدهم اردیبهشت ماه 97 با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دکترنجفی استاندار استان البرز، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران و دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و با شرکت میهمانان و مدعوین برگزارشد.در ابتدای مراسم، دکتر نجفی استاندار البرزضمن قدردانی از برگزار کنندگان این محفل علمی ابراز امیدواری کردند که این رویداد بزرگ نتایج ارزشمندی برای توسعه بخش کشاورزی کشور داشته باشد. ایشان با اشاره به استان البرز بعنوان قطب کشاورزی ایران بویژه در زمینه تولیدات باغی، بهروه وری بیشتر محصولات نسبت به کل کشور، نزدیکی به بازار مصرف  و قرار گرفتن در شاه راه های ارتباطی تولیدکنندگان با مصرف کنندگان را از مهم ترین شاخص های این قطب کشاورزی نام بردند. در ادامه مراسم افتتاحیه، دکتر محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران با اشاره به نقش اثرگذار دانشگاه ها در حل مسائل کشور، از دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری بدلیل ارتباط خوب و پشتیبانی ازدانشگاه ها قدردانی کردند. رئیس دانشگاه تهران ، جهت گیری و توانمندی دانشگاه تهران را در حوزه اقتصاد کشاورزی بسیار خوب توصیف کردند و گفتند: در حوزه اقتصاد کشاورزی پیشرفت های خوبی داشتیم و ظرفیت های خوبی هم برای کار وجود دارد ولی ابرچالش هایی هم در این حوزه وجود دارد. ایشان به جایگاه مهم معاون اول رئیس جمهور اشاره کرده و دکتر جهانگیری را فرد مناسبی در بدنه دولت برای حل این چالش ها عنوان کردند.  در ادامه مراسم دکتراسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، جایگاه استان البرز را بسیار راهبردی و مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که این کنفرانس برای توسعه کشاورزی کشورمفید باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از برگزارکنندگان این کنفرانس افزود: نهاد دانشگاه به‌عنوان مغز متفکر مسئولیت اصلی توسعه و علم و فناوری و تربیت مدیران کشور را به‌عهده دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه نهادی ثابت در تمام تصمیم‌گیری‌ها در کشور است گفت: نهادهای تخصصی و مدنی به‌عنوان پایه دوم در کشور است که صرفاً برای رسیدن به هدف علمی هزینه می‌کنند.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز اینکه برخی زیاده‌روی می‌کنند که دولت را همه‌کاره توسعه می‌دانند، اضافه کرد: ضدانقلاب خارج از کشور با برخی از مخالفان و دشمنان دولت هماهنگ شدند و القای حس بی‌دولتی در جامعه را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: کشور بیش از هر روز با بزرگ‌نمایی مشکلات روبه‌رو است و برخی از این بزرگ‌نمایی دستور کار برخی قرار گرفته است و افرادی از اقتدار دولتی نگران هستند.

جهانگیری با اظهار اینکه هیچ دولتی در جهان بدون مشکلات اقتصادی نیست، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی ملت بزرگی مثل ایران را از بین نمی‌برد و در حوادث 4 دهه اخیر جمهوری اسلامی اتفاقات بسیاری وجود دارد و تخریب سرمایه‌های اجتماعی و امید مردم، آینده کشور را به‌خطر می‌اندازد.

دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی هم در سخنانی با اشاره به اهداف برنامه سوم توسعه دانشگاه، جایگاه دانشگاه ها را در تصمیم گیری های کشور مهم دانستند و افزودند به یاری خداوند با همدلی و همکاری دانشگاهیان، گام های موثری برای توسعه و حفظ جایگاه کشاورزی و منابع طبیعی برداریم.

در ادامه مراسم، دکتر حبیب اله سلامی رئیس انجمن اقتصاد کشاورزی ایران هم در سخنانی، حضور استادان و دانشجویان و مسئولان دولتی و استانی را در یازدهمین کنفرانس دو سالانه اقتصاد کشاورزی ایران با ارزش و مغتنم بر شمردند ویادآوری کردند که این کنفرانس در جهت جوابگویی به مسائل و مشکلات و چالش های اقتصاد کشاورزی برگزارشده است که امیدواریم به اهداف خوبی برسیم. گفتنی است یازدهمین کنفرانس دوسالانه اقتصاد کشاورزی ایران با حضور پرشور متخصصان و محققان این حوزه در روزهای هجدهم و نوزدهم اردیبهشت ماه 97 در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزارخواهد شد.