با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور،دفتر مرکز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی در پردیس افتتاح شد

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۰۶۶۱ اخبار
تعداد بازدید:۱۴۸۲
دفتر مرکز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان البرز و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، روز یکشنبه بیست و نهم دی ماه ۹۸ با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مقامات استانی استان البرز در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی افتتاح شد. . .

دفتر مرکز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان البرز و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، روز یکشنبه بیست و نهم دی ماه ۹۸ با حضور علی اوسط هاشمی معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و مقامات استانی استان البرز در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی افتتاح شد. معاون وزیر و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در حاشیه افتتاح این دفتر گفت: آنچه در سازمان فنی و حرفه‌ای برای ما جزو ضرورت‌های ملی است شراکت سازمان با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.
وی با تاکید بر اینکه تلفیق توانمندی‌های حاصل از مهارت، دانش و آموزش می‌تواند زمینه ساز ارتقای توانمندی جامعه انسانی باشد، گفت: توجه به مهارت آموزی یک سرمایه برای کشور است زیرا اشتغال و راهکار برون رفت از بیکاری به یک نیاز ملی تبدیل شده است.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اهمیت نقاط مشترک با دانشگاه‌ها، گفت: اخیراً با دانشگاه تهران نیز قراردادی منعقد شده تا کارگاه آموزشی زیرمجموعه فنی و حرفه‌ای ایجاد شود.
اوسط هاشمی با اشاره به اینکه بازار جویای نیروی کار ماهر است و از طرفی کارآفرین نیز دنبال این فاکتور است، گفت: ارتقای مهارت در جامعه می‌تواند بستر را برای رویش صنایع بزرگ و کارآفرینی فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه نظام آموزشی مهارتی در پایه انعطاف و قبول تفاوت‌ها و تغییر استوار است، گفت: ما باید منطبق با تغییر و تحول شگرف تکنولوژی زمینه را برای پاسخگویی به مطالبات متناسب با ظرفیت‌ها آماده کنیم.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: طبق برنامه ششم توسعه حدود ۵۰ درصد ظرفیت آموزش و پرورش و ۳۰ درصد ظرفیت مراکز آموزش عالی باید تغییر جهت داده و به سمت مهارت حرکت کند.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای با بیان این مطلب گفت: همه از کتاب و آثار هنری رونمایی می‌کنند و رونمایی فنی و حرفه‌ای به ضرورت اشتغال‌زایی و تکیه بر توانمندی انسانی برای کاهش بیکاری موضوعیت دارد.
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: باید همانگونه که برای کارآموز بازاریابی می‌شود، برای موفقیت در بخش مهارت هم بازاریابی شود. ا
اوسط هاشمی تاکید کرد: دستیابی به شغل از طریق مهارت باید شعار راهبردی فنی و حرفه‌ای قرار گیرد و در کنار آن به سرمایه انسانی توجه ویژه‌ای شود.
دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی هم در سخنانی ضمن با اهمیت خواندن تفاهم نامه همکاری‌های فنی و حرفه‌ای با دانشگاه‌ها و مراکز علمی گفتند: امیدواریم با تثبیت مهارت آموزی و آموزش عملی گامی مناسب در جهت بهبود وضعیت علمی و عملی دانش آموختگان برداشته شود و فارغ التحصیلان در رشته‌های تخصصی خود، همراه با آموزش‌های مهارتی توانمند باشند.
دکتر مجتبی دلشاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی هم در حاشیه افتتاح دفتر آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی، با بیان اینکه یکی از چشم اندازهای دانشگاه تهران توجه به دانشگاه کارآفرین و افزایش مهارت فارغ التحصیلان می‌باشد و انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان البرز هم در همین راستا بوده است که امیدواریم با همکاری و مساعدت سازمان فنی و حرفه‌ای، گام‌های بلندی در جهت مهارت آموزی و افزایش توانایی و پتانسیل‌های فارغ التحصیلان برداشته شود. در پایان این مراسم، مجوز فعالیت و تأسیس مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران اعطاء شد.

‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌
 


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.