بیانیه پردیس- پاسخ به درخواست دانشجویان

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۸ کد : ۱۱۴۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۰
همانطورکه دانشجویان عزیز مطلع می‌باشند، وقوع اپیدمی ویروس کرونا و خطرات مترتب بر آن مسئولین وزارت علوم و دانشگاه را بر آن داشت تا با اتخاذ تصمیمی درست و بموقع و با تعطیل کردن کلاس‌های حضوری، خوابگاه‌های دانشجویی و رستوران، از گسترش بیشتر بیماری جلوگیری کرده و در جهت حفظ سلامت دانشجویان و جامعه اقدام نمایند...

قابل توجه دانشجویان عزیز پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی،

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات،

همانطورکه دانشجویان عزیز مطلع می‌باشند، وقوع اپیدمی ویروس کرونا و خطرات مترتب بر آن مسئولین وزارت علوم و دانشگاه را بر آن داشت تا با اتخاذ تصمیمی درست و بموقع و با تعطیل کردن کلاس‌های حضوری، خوابگاه‌های دانشجویی و رستوران، از گسترش بیشتر بیماری جلوگیری کرده و در جهت حفظ سلامت دانشجویان و جامعه اقدام نمایند. با توجه به وضعیت پیش آمده، حسب دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های صادره، موارد ذیل که مورد سوال برخی دانشجویان محترم بوده است به اطلاع رسانده می‌شود.

۱- با توجه به عوارض بسیار زیاد حذف دروس یا نیمسال برای دانشجویان عزیز و سیستم آموزشی دانشگاه (عدم ارائه دروس در نیمسال بعدی بعلت ارائه یک نیمسال درمیان برخی دروس، اشکالات در فرآیند فارغ التحصیلی همزمان دانشجویان هم ورودی، اشکالات در بررسی موارد مشمول استعداد درخشان، مشکلات نظام وظیفه، استخراج رتبه اولی، ورود به مقاطع تحصیلی بعدی و…)، تصمیم دانشگاه به حفظ ترم و تلاش در جهت به اتمام رساندن آن با رعایت کیفیت می‌باشد.

۲- آن دسته از دانشجویان که در وضعیت "آموزشی " قرار دارند (کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی، دانشجویان ارشد و دکتری نیمسال‌های اول و دوم که در حال گذراندن واحدهای درسی می‌باشند) لازم است با استفاده از تمهیدات اندیشیده شده یا در دست اقدام (آموزش الکترونیکی، گسترش احتمالی نیمسال، ناتمام ماندن برخی دروس عملی یا دارای عملیات و…) نسبت به ادامه فرآیند تحصیل خود و کسب آمادگی جهت شرکت در امتحانات پایان ترم اقدام نمایند (نحوه برگزاری امتحانات، در دست بررسی می‌باشد).

۳- دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در مرحله پژوهشی می‌باشند به چند گروه تقسیم می‌شوند:

الف: دانشجویان فاقد پروپوزال مصوب (مثلاً دانشجویان دکتری که در انتظار آزمون جامع هستند). این دسته از دانشجویان در انجام مراحل مرتبط با تحصیل خود (مثلاً آزمون زبان و آزمون جامع) دچار تأخیر شده‌اند که انشاالله با هماهنگی دانشگاه تأخیر رخ داده برای آنان جبران شده و مهلت داده خواهد شد (این مهلت، مشمول پرداخت شهریه نمی‌شود).

ب: دانشجویان دارای پروپوزال مصوب

این دسته از دانشجویان خود به دو گروه قابل تفکیک هستند:

ب -۱: دانشجویانی که فرآیندهای اجرایی و عملیاتی پایان نامه / رساله خود را به اتمام رسانده و یا وارد سنوات اضافی و ارفاقی تحصیل شده‌اند. این دسته از دانشجویان نیز ممکن است با مقداری تأخیر در برخی فرآیندها مواجه شده باشند که مهلت اضافی (مثلاً دفاع تا پایان شهریور یا مهرماه سال جاری، برای دانشجویان سنوات ارفاقی) برای آنان اخذ خواهد شد (از این بابت نیز، شهریه‌ای پرداخت نخواهند کرد).

ب - ۲: دانشجویانی که در حال انجام عملیات اجرایی (مزرعه – آزمایشگاه …) پایان نامه / رساله خود بوده‌اند. این دسته از دانشجویان با یکی از دو حالت زیر مواجه بوده‌اند:

-a صرفاً با تأخیر در اجرای عملیات مواجه شده‌اند که با دادن مهلت اضافی به آنان مشکل مربوط به دفاع، شهریه اضافی و… مرتفع خواهدشد (تاکید می‌نماید دانشجویان نوبت دوم، و دانشجویانی که با این تمدید، به سنوات اضافی برخورد می‌کنند از این بابت شهریه پرداخت نخواهند کرد).

-b گروهی که تأخیر رخ داده، سبب ایجاد خلل بزرگ و قابل توجه در فرآیند تحصیل آنان شده است (مثلاً دانشجویانی که فصل کشت را از دست داده باشند)؛ این دسته از دانشجویان، با ارائه درخواست، تأیید استاد راهنما، و مدیر گروه، می‌توانند درخواست حذف ترم نمایند. در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه، نیمسال تحصیلی آنان حذف خواهد گردید.

خاطر نشان می‌گردد که تلاش می‌شود کلیه عوارض ناشی از تأخیر و توقف ناشی از تعطیلی، با دادن مهلت مناسب مرتفع گردد. ازجمله موارد ورود به نیمسال اضافی و پرداخت شهریه است که با گسترش مهلت، مرتفع خواهد شد (دانشجویان مشغول در سنوات اضافی و ارفاقی، مشمول پرداخت شهریه نمی‌گردند)
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پردیس

 


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.