انتخاب کتاب شایسته تقدیرعضو هیات علمی پردیس در سی‌وهشتمین دوره جایزه «کتاب سال»

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۴ کد : ۱۵۰۷۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۲۰
دکتر علیرضا میرواقفی استادگروه شیلات پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان مترجم کتاب شایسته تقدیر در بخش علوم خالص / زیست‌شناسی سال ۱۳۹۹ جمهوری اسلامی ایران معرفی شد. . .

در مراسمی با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور مراسم سی‌وهشتمین دوره جایزه «کتاب سال» جمهوری اسلامی ایران و بیست‌وهشتمین دوره «جایزه جهانی کتاب سال» جمهوری اسلامی ایران (دوم اسفندماه) برگزار شد. در این مراسم برگزیدگان و شایستگان تقدیر دانشگاه تهران به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند:

منتخب شخصیت علمی برگزیده:
هیأت علمی سی‌وهشتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، جایزه ویژه خویش را به پاس شناسایی و شناساندن ابعاد تمدن اسلامی و ایرانی، تسهیل دسترسی محققان و پژوهشگران به میراث اسلامی و ایرانی، معرفی و بازشناسی ابعاد تاریخی و تمدنی و فرهنگی تشیع و پیشوایان (علیهم‌السلام)، نگارش و تدوین مقاله‌ها و آثار بسیاری در چهره‌نمایی از جریان علم و علم‌اندیشی در تمدن اسلامی و ایرانی به «استاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رسول جعفریان» اهدا کرد.

سایر آثار برگزیده از دانشگاه تهران:

علوم خالص/ زیست‌شناسی
«سمیت‌شناسی ترکیبات آلی در ماهیان»، تألیف ک.ب.تیرنی، آ.پ.فارل و ک.براونر، ترجمه دکتر علیرضا میرواقفی، استاد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و فاتح معزی.

فلسفه و روان‌شناسی/ فلسفه غرب
«تناهی استعلایی»: پژوهشی درباره هستی‌شناسی بنیادین هایدگر، تألیف دکتر احمد رجبی، استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی.
هنر / موسیقی
«فرهیختگی در محیط مردمی: غزل‌خوانی تهرانی و بسترهای فرهنگی اجتماعی آن»، تألیف دکتر ساسان فاطمی، استاد پردیس هنرهای زیبا.

آثار شایسته تقدیر دانشگاه تهران:

منطق
«منطق و معرفت در اندیشه سهروردی: شرح منطق حکمه الاشراق»، تألیف دکتر مهدی عظیمی، دانشیار دانشکده الهیات و معارف اسلامی.
علوم کاربردی/ دامپزشکی
«زیست‌شناسی و پرورش ماهی خاویاری سیبری»، تألیف پاتریک ویلیوت، گای نانوت، دنیس و یزیانو کانتونت، میخائیل چبانوف، ترجمه دکتر علی طاهری‌میرقائد، استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و دکتر سیدمرتضی حسینی، استادیار مؤسسه تحقیقات شیلات ایران.
تاریخ و جغرافیا/ تصحیح
«دفتری برای ایران: نامه‌های فارسی به ولادیمیر مینورسکی»، به‌کوشش دکتر گودرز رشتیانی، استادیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی.
هنرهای نمایشی/ نمایشنامه
«افسانه رستا»، نوشته دکتر فرشاد فرشته‌حکمت، دانشیار پردیس هنرهای زیبا.
 


( ۲ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.