مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳ کد : ۱۵۴۶۶ اخبار
تعداد بازدید:۹۶۳
مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی با حضور دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و با حضور علاقمندان و متخصصان این حوزه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد. . .

مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی با حضور دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم و با حضور علاقمندان و متخصصان این حوزه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم که به همت اتحادیه انجمن های علمی منابع طبیعی و محیط زیست ایران در روز چهارشنبه بیستم اسفندماه برگزار شد دکتر مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تفاهم نامه همکاری مشترک امضائ کردند. در این تفاهم نامه طرفین بر توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی در علوم منابع‌طبیعی و ایجاد هماهنگی و همکاری لازم بین مراکز اجرایی و دانشگاهی تاکید کردند. همکاری پژوهشی و تحقیقات کاربردی و ارائه خدمات علمی در زمینه حفظ، احیاء، اصلاح و توسعه و بهره‌برداری منابع‌طبیعی، شناسایی فناوری‌های نوین کاربردی در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری و ظرفیت‌سازی در زمینه مدیریت دانش مرتبط با اهداف سازمان جنگل‌ها و توسعه ساختارهای پژوهشی و آزمایشگاهی در راستای پاسخگویی به مطالبات و نیازمندی ها از جمله اهداف مشترک این تفاهم نامه همکاری بود. گفتنی است در این مراسم با حضور رییس سازمان جنگل‌ها، دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس، دکتر علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد، دکتر علی سلاجقه رییس اتحادیه انجمن‌های علمی منابع‌طبیعی و محیط زیست، میلانی عضو شورای شهر تهران و دکتر خسرو شهبازی مشاور وزیر جهاد کشاورزی، از نقشه پوشش گیاهی جنگل‌های زاگرس رونمایی شد و از 18 نفر از نمونه‌های آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی تقدیر به عمل آمد. این افراد در حوزه آموزش، پژوهش، تهیه مقاله، ترجمه کتاب و تدریس دوره ضمن خدمت در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری دارای فعالیت‌های ارزنده بودند. اسامی نمونه‌ها بدین شرح است: دکتر ناهید راستین صالحی همسر مرحوم دکتر کریم جوانشیر (به پاس یک عمر زحمات دکتر جوانشیر)، دکتر محمد جعفری دکتر محمد رضا اختصاصی و دکتر شعبان شتایی(اساتید دانشگاه)، دکتر فرود شریفی و دکتر محمدرضا غریب رضا(پژوهشگر)، دکتر کوروش بهنام‌فر و دکتر فاطمه احمدلو (محقق)، مهندس علی ماجانی، دکتر حسین بدری‌پور و مهندس روزبه اجلالی (مدرسان ضمن خدمت)، مهندس مهدی افراز، مهندس حسین بنی اسد و دکتر عماد پوررضا (نویسندگان مقاله)، مهندس بهمن باباخانلو (مترجم کتاب)، دکتر سید محمد تاجبخش، دکتر جلال ولی الهی و مهندس علی بناگر (اتحادیه انجمن علمی منابع طبیعی و محیط زیست). در پایان این مراسم، حاضرین در جنگل سرو سیمین پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران که درختان آن در سال گذشته به دلیل طوفان اردیبهشت ماه آسیب دیده بود ده‌ها اصله نهال کشت شدند تا محیط دانشگاه رنگ سرسبزی و طراوت بگیرد و این جنگل احیاء شود. 


 


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.