بیانیه بسیج اساتید،دانشجویان وکارکنان پردیس به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۸ کد : ۱۰۹۱۱ اطلاعیه
تعداد بازدید:۹۲

بسمه تعالی

((یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ))

(می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید)

بیانیه بسیج اساتید، دانشجویان وکارکنان پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران.

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با الهام از آموزه‌های اسلام ناب محمدی، رهبری حضرت امام خمینی (ره)، وحدت و همراهی آحاد ملت ایران و به دنبال آن شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی، تمامی محاسبات دنیای استکبار را به هم ریخت و با ارائه طرحی نو تحولاتی عظیم و تاریخ ساز در منطقه و جهان ایجاد کرد و با امیدوار نمودن مستضعفان عالم، دفاع از مظلوم و ستیز در برابر ظالم را به آنان آموخت. انقلاب اسلامی یک حقیقت زنده و مستحکم هست که راه را بر راهزنان اندیشه پاک تشیع و خفاشان بدطینت نظام سلطه سد کرد و مسیر نیل به ارزشهای انسانی و اسلامی را برای ملت‌های دربند و آزادیخواه هموار ساخت.

در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با فراز و نشیب‌های متعدد و علی رغم سختی‌ها و مشکلات و تحریم‌ها، همواره شاهد آن هستیم که درخت تنومند انقلاب قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌گردد. اکنون با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران علی‌رغم دشمنی‌ها و کینه توزی های معاندان خارجی و منافقین داخلی، به شکرانه الهی همچنان شاهد شکوفاتر شدن و عظمت روز افزون این شجره طیبه می‌باشیم و این نیست مگر تحقق وعده الهی که می‌فرماید: " همانا حق پیروز و باطل نابود شدنی است". آری قرین شدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب با ایام چهلمین روز شهادت سردار بزرگ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی موید این نکته است که معاندین و منافقین و شیطان بزرگ، خود ابتر هستند و رو به زوال خواهند رفت و این وعده الهی حتمی است. درشرایط کنونی که با فشارهای همه جانبه از طرف بیگانگان و ایادی مزدور و منافقشان همت به شکستن کمر این ملت مقتدر بسته‌اند، وظیفه ما را دوچندان می‌کند که با اتکال به خداوند متعال و با تلاش راسخ، مقابله قاطع با این هجمه‌ها را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و این همان چیزی است که دشمنان از آن واهمه دارند. آری به معنای واقعی کلمه این انقلاب به فرموده بنیانگذار آن معجزه بزرگ قرن و انفجار نور است.

از همان روزهای آغازین پیروزی نهضت اسلامی، بد خواهان داخلی و خارجی تمام تلاش خود را به کار انداختند و در بوق‌های تبلیغاتی خود دمیدند و فریاد برآوردند که این نظام چندان دوام نخواهد آورد و در رسیدن به این آرزوی خود از هیچ تلاشی دریغ نکردند. با تمامی این ترفندها، به کوری چشم آنان، موفقیت‌های حیرت انگیزی در زمینه‌های مختلف همچون رشد یازده برابری پیشرفت علم در ایران نسبت به جهان، دستاوردهای بسیار ارزشمند در رشته‌های نانو، لیزر، سلول‌های بنیادی، دانش و فناوری فضایی، صنایع نظامی و موشکی، کشتی سازی، سدسازی، هواپیمایی، صنایع نفت و گاز همچنین چرخه سوخت هسته‌ای (غنی سازی) و......، تأثیرات شگرف در منطقه و جهان آشکار ساخته است به گونه‌ای که عدالت خواهان جهان جهت دگرگون سازی ساختار و هندسه قدرت، از آن الگو برداری می‌کنند که همه اینها نتیجه اعتماد به وعده‌های خداوند متعال، التزام عملی به اسلام ناب محمدی و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، وحدت و خود باوری در بین آحاد ملت بیدار، حضور آگاهانه و به موقع در تمام عرصه‌ها و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های امام و شهدا می‌باشد.

باید متذکر شد که انقلاب اسلامی ایران به فرموده امام (ره) دستاوردهای بسیار بزرگ‌تری همچون: شکستن ابهت پوشالی ابر قدرتها، صف آرایی در برابر نمایش قدرت آمریکا، انتقال وحشت از دل مظلومان به دل مستکبران، الگوسازی برای ملت‌های مستضعف، بیداری اسلامی، صدور انقلاب و از همه مهم‌تر تشکیل حکومت اسلامی را نیز در کارنامه درخشان خود داشته و دارد که دشمنان با هراس از آنها، دیوانه وار و کینه توزانه بسمت ما چنگ و دندان نشان می‌دهند. وظیفه همگان است که این دستاوردها را بشناسیم و بهترین راهکارها را در جهت حفاظت از این دستاوردها در پیش گیریم و خودمان را باور کنیم و بدانیم که می‌توانیم و فرمایش امام راحل را که با درک عمیق از علل عقب ماندگی مسلمانان بیان فرمودند را از یاد نبریم. ایشان فرمودند: چنان غرب در نظر یک قشری از این ملت جلوه کرده است که گمان می‌کنیم غیر از غرب دیگر هیچ چیز نیست. این وابستگی فکری، عقلی و مغزی غربی منشأ اکثر بدبختی‌های ملت‌ها و ملت ماست.

همانا دشمنان داخلی و خارجی این انقلاب تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا دستاوردهای انقلاب را وارونه نشان دهند و نظام را در چشم جوانان و نوجوانان که آینده سازان این نظام مقدس هستند ناکار آمد جلوه دهند و در این بین، مبانی انقلاب را در نسل جوان زیر سوال برده و با دادن آدرس‌های غلط، یاس و نا امیدی و بی اعتمادی به مسئولان خادم نظام را در جامعه گسترش دهند و آنان را دچار اشتباه محاسباتی نمایند.

بسیجیان جامعه دانشگاهی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ضمن حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی، از دولتمردان می‌خواهد جهت حل مشکلات اقتصادی مردم و عبور از تحریم‌های ظالمانه که جدید هم نیست، به نسخه اصیل انقلاب برگردند و بجای امید به کدخدا و غرب، به باورهای ناب انقلاب اعتماد کنند و بیش از این، عزت این نظام و ملت را قربانی بهانه‌های تمام نشدنی دشمنان این نظام نکنند. که تنها با تکیه به توان داخلی و استعدادهای جوانان این مرز و بوم، سرلوحه قرار دادن منویات سکان دار بصیر انقلاب حضرت امام خامنه ای و روحیه جهادی، می‌توان به حل مشکلات اقتصادی جامعه امیدوار بود. لذا با اعلام حمایت قاطع و وفاداری کامل به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همگان خصوصاً دانشگاهیان فرهیخته را به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دعوت نموده تا همراه با آحاد مردم مؤمن، انقلابی و ولایتمدار با آرمان‌های امام، انقلاب و شهدا، تجدید میثاق نمائیم. والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.