اطلاعیه چگونگی برگزاری کلاسهای دروس عملی، دروس خاص (کارورزی ۱ و ۲ )

۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۲ کد : ۱۵۷۷۹ اطلاعیه
تعداد بازدید:۳۴۳

با سلام
ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی سلامتی برای دانشجویان عزیز، به استحضار می‌رساند موضوع چگونگی برگزاری کلاسهای دروس عملی و برخی درس‌های خاص نظیر کارورزی ۱ و ۲ در جلسات متعدد مورد بحث و بررسی مفصل قرار گرفت که جمع بندی و نتایج جلسات به استحضار می‌رسد:

الف: دروس عملی (عملیات دروس)

با توجه به وخیم شدن وضعیت اپیدمی در استان‌های مختلف و از جمله استان البرز متأسفانه امکان برنامه ریزی برای اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها فراهم نگردید و بیم آن می‌رود عواقب ناگواری را به همراه داشته باشد. لذا از همه دانشجویان عزیز تقاضا می‌شود تا اطلاع ثانوی با جدیت کامل اهداف مورد نظر در دروس عملی / ‏عملیات‬ دروس را با استفاده از سامانه‌های آموزشی الکترونیکی دنبال نمایند.

ب: دروس خاص (کارورزی‌ها)

در مورد دروس خاص کارورزی ۱ و ۲ انتظار می‌رفت که در سال جدید و با بهتر شدن وضعیت اپیدمی کرونا، دانشجویان دارای درس‌های مذکور مورد فراخوان و اسکان قرار گرفته و عملیات اجرایی دروس مذکور (به خصوص درس کارورزی ۱ مشترک و درس‌های کارورزی تخصصی نیازمند حضور در مزارع، باغ و…) عملاً آغاز و انجام شود. متأسفانه با توجه به وضعیت موجود و با عنایت به اینکه فصل و زمان انجام بسیاری از عملیات سپری خواهد شد، عملاً احتمال انجام عملی دروس مذکور بسیار ضعیف برآورد می‌گردد. لذا در مورد این دروس انتظار دارد:

۱- در صورتیکه شیوه اجرای دروس در گروه تخصصی به صورت اعزام دانشجو به مراکز تخصصی است، تا حد امکان و در صورت پذیرش توسط مراکز مذکور و رعایت پروتکل‌های منطقه‌ای، دانشجویان با هماهنگی لازم با گروه آموزشی خود نسبت به انجام فرایند اقدام نمایند.

۲- در مورد دروس نیازمند عملیات کاشت، داشت و… (عملیات باغی و زراعی) تا حد امکان از روش‌های مجازی برای انتقال مهارت‌ها استفاده خواهد شد و متصدیان محترم درس نسبت به ارائه درس در سامانه‌های آموزشی الکترونیکی اقدام نموده و خواهند نمود. لذا دانشجویان اهتمام لازم در جهت فراگیری دروس ارائه شده داشته باشند.

۳- حفظ و اتمام درس‌های کارورزی برای دانشجویانی که نیاز به اتمام دوره تحصیلی خود و فراغت از تحصیل دارند از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار است. در مورد سایر دانشجویان لازم است دقت لازم به عمل آید، در صورتی که انتقال درس به نیمسال / سال آینده سبب بروز عوارض و مشکلات آموزشی برای دانشجو نمی‌گردد، انتقال درس به نیمسال / ‏سال آتی با‬ تأیید استاد راهنما، گروه و دانشکده می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل بررسی باشد. براساس شرایط موجود، درس‌های مذکور در‬ نیمسال جاری و نیمسال تابستان از نظر پردیس دایر‬ تلقی می‌گردند و کلیه دانشجویان نیازمند اخذ درس باید با تأیید گروه و دانشکده نسبت به انتخاب به موقع درس (در درون نیمسال دوم ۱۴۰۰/‏۱۳۹۹‬ یا در نیمسال تابستانی با توجه به برنامه ۸ نیمسالی هر گروه)، شرکت بموقع در کلاس‌ها و گذراندن آن اقدام نمایند.


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.