چاپ مقاله دانش آموخته گروه مهندسی آبیاری و آبادانی، بررسی پدیده فرونشست، تغییرات مکانی، عوامل اصلی به وجود آورنده و اثرات آن در ابعاد مختلف

۲۷ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۴ کد : ۱۸۵۶۲ اطلاعیه
تعداد بازدید:۹۸۰

مهدی باقری دانش آموخته گرایش مهندسی منابع آب گروه آبیاری و آبادانی به همراه تیم تحقیقاتی متشکل از دانشجویان گروه آبیاری و آبادانی، دکتر سید موسی حسینی (مدیر گروه جغرافیای طبیعی دانشگاه تهران) و دکتر بهزاد عطایی آشتیانی (مدیر گروه مهندسی عمران آب دانشگاه صنعتی شریف) با توجه به نقش و اهمیت فرونشست بر آینده‌ی جهان و بر اساس مطالعه ۵۴۱ مقاله چاپ شده در ژورنال‌های معتبر دنیا در ۴۱ کشور مختلف، برای اولین بار پدیده فرونشست، تغییرات مکانی، عوامل اصلی به وجود آورنده و اثرات آن در ابعاد مختلف را به صورت جامع (۲۹۱ منطقه در ۱۵۰ کشور مختلف) مورد بررسی قرار داده‌اند. که نتیجه‌ی این بررسی در سطح دنیا، در قالب یک مقاله علمی-پژوهشی مروری با عنوان" Land subsidence: A global challenge" در یکی از ژورنال‌های معتبر بین المللی پایگاه اطلاعات ELSEVIER در زمینه محیط زیست Science of Total Environment به چاپ رسیده است. 
لینک مقاله: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0048969721012602


( ۱۰ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.