همایش روشنگری و گرامیداشت چهل سالگی بسیج در پردیس برگزارشد

۰۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۱۰۱۰۳ اخبار
تعداد بازدید:۵۲۰
همایش روشنگری و آئین گرامیداشت چهل سالگی بسیج به همت بسیج اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، روز دوشنبه چهارم آذرماه ۹۸ با حضور سردار مولایی فرمانده سپاه استان البرز در مرکز همایش‌های شهدای پردیس برگزار شد.. .

همایش روشنگری و آئین گرامیداشت چهل سالگی بسیج به همت بسیج اساتید پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، روز دوشنبه چهارم آذرماه ۹۸ با حضور سردار مولایی فرمانده سپاه استان البرز در مرکز همایش‌های شهدای پردیس برگزار شد.
در این همایش، سردار مولایی نقش بسیج اساتید را تبیین اهداف، چشم انداز، سیاست گذاری ها و آرمان انقلاب مؤثر و ضروری دانست و تصریح کرد: اساتید در راستای تبیین اتفاقات اخیر آبان ۹۸ و نشان دادن راهکار به مسئولین از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
سردار سید یوسف مولایی افزود: ۲۶ بهمن ۵۷، دشمن جنگ داخلی را در مهاباد کلید زد و از آن روز ۱۷ هزار شهید ترور و ۲۳ هزار شهید دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است، روزی نبوده است که دشمن از ایران غافل باشد و در گام دوم انقلاب این مسئله نیز به وضوح توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است.
وی اظهار داشت: انقلاب متوقف نمی‌شود و در هدف گذاری ابتر نیست اما متأسفانه برخی مواقع روزمرگی اهداف انقلاب را از یاد و خاطر ما پاک می‌کند، تمدن سازی اسلامی به عنوان هدف غائی انقلاب اسلامی ایران انتخاب شده است اما ما همچنان در مرحله تشکیل حکومت و جامعه اسلامی قرار داریم
سردار مولایی با اشاره به اینکه در بن بست نیستیم و قرار نیست متوقف شویم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما در مرحله نخست قرار دارد و ۴ مرحله برای رسیدن به تمدن اسلامی باقی مانده است، قبل از انقلاب تمام دنیا با تمام ابعاد ذیل دو ایدئولوژی کمونیستی و لیبرالیستی قرار داشت در نتیجه امروز باید در حوزه و دانشگاه به تئوری‌هایی برسیم که گره مشکلات را باز کند.
وی با تاکید بر اینکه اساتید باید رفتار دشمن را شناخته و به مدل تبدیل کنند، گفت: در سال ۹۶ و ۹۷، عملیات روانی گسترده در کشوراتفاق افتاد و موجب شد حتی دل دوست داران انقلاب نیز بلرزد، ترامپ اعلام کرده بود که از برجام خارج می‌شود و همه در فشار روانی بودند که از جانب دشمن هدایت می‌شود.
سردار مولایی با اشاره به اینکه عملیات روانی مذکور برای تزلزل جامعه انجام شد، افزود: دشمن براندازی را مطرح کرده و از سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۸۵ شش بار آمریکا درصدد وارد کردن ایران به جنگ با این کشور شد اما ایران از تله آنها گریخت که از جمله می‌توان به جنگ آمریکا با عراق اشاره کرد که رهبر معظم انقلاب اجازه استفاده از خاک ایران را به استکبار ندادند.
وی کاهش تحمل و مقاومت مردم و منزوی کردن ایران را از جمله اهداف دشمن برشمرد و اظهار داشت: اساتید بسیجی می‌توانند حوادث آبان ۹۸ را مورد واکاوی قرار دهند زیرا جامعه برهم ریخته و حتی برخی از مدیران نیز متزلزل شده‌اند، البته این مسائل به واسطه اشاعه نگرانی توسط دشمن ایجاد شده است.
فرمانده سپاه استان البرز تصریح کرد: جابجایی نیاز استرس را به جامعه وارد می‌کند، امروز عده‌ای تمام سرمایه خود را به دلار تبدیل می‌کنند و عدم توازن عرضه و تقاضا موجب می‌شود قیمت‌ها بالا برود، در حالیکه این روش جواب نمی‌دهد و جامعه را به هم می‌ریزد.
وی گفت: تغییر نیاز جامعه اگر در همه ارکان رخ بدهد، آثار آن را در امنیت، حمل و نقل، ارتباطات و.. نمود پیدا خواهد کرد و بعضاً شاهد افزایش قیمت خودرو بودیم لذا این وضعیت در سوخت، تغذیه، آب و … موجب عدم توان دولت در پاسخگویی به نیازها می‌شود.
سردار مولایی با اشاره به اینکه روند مذکور، اعتراضات مردم را به دنبال دارد، افزود: دشمن اقدامات خرابکارانه اقتصادی، سیاسی، امنیتی و … و تحریم را با هم علیه ایران استفاده کرد و حوزه‌های ارزی، بانکی، ارتباطات و حمل و نقل ایران را مورد هدف قرار داد که ثمره آن کاهش اقتدار سیاسی و اختلال در سیستم‌های زیر بنایی مانند بنزین و… خواهد شد.
وی در خاتمه اظهار داشت: امروز جنگ به حوزه‌های کثیری راه پیدا کرده و در حوزه علم، فناوری، اطلاعاتی، فضای مجازی و … دنبال می‌شود، فضای تهدید تغییر پیدا کرده است و اساتید می‌توانند در مدل سازی و فهم این مسائل به دولتمردان و مسئولین کمک کنند.

‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌


 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.