برنامه روزی در مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۱ کد : ۱۱۷۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۱۰۲۹
برنامه روزی در مزرعه با همکاری مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و جهاد کشاورزی شهرستان کرج و با حضورشرکت نگین سبز برنا، روز دوشنبه نوزدهم خرداد ماه ۹۹ برگزارشد...

برنامه روزی در مزرعه با همکاری مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و جهاد کشاورزی شهرستان کرج و با حضورشرکت نگین سبز برنا، روز دوشنبه نوزدهم خرداد ماه ۹۹ برگزارشد.

دراین مراسم که با حضور دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر محمدرضا جهانسوز رئیس مزرعه آموزشی پژوهشی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان البرز و تعدادی از کشاورزان نمونه و همچنین محققین و کارشناسان حوزه کشاورزی همراه بود، آخرین یافته‌های تحقیقاتی در خصوص اصلاح نژاد، تغذیه گیاهی، مدیریت آفات، بیماری‌های گیاهی و علف‌های هرز در محل مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در معرض نمایش و مورد بررسی گذاشته شد تا فعالان حوزه کشاورزی با استفاده از این یافته‌های علمی پژوهشی و همچنین ترویج و آموزش، بتوانند با کنار گذاشتن شیوه‌های سنتی کشت و زرع و با کاهش هزینه‌های تولید، موجب ارتقای بهره وری در این بخش شوند. ارتقای سطح علمی کشاورزان پیشرو، محققین، کارشناسان، و دانشجویان، با هدف شناسایی، آموزش، ترویج با شیوه‌های نوین زراعی در کشت محصول کلزا و مقایسه این محصول در مزرعه و مقایسه ارقام کشت پاییزه از قبیل گندم، جو، کلزا، گلرنگ و محصولات علوفه‌ای (نخود و ماشک) از دیگر برنامه‌های این برنامه یکروزه بود. گفتنی است شرکت کنندگان از بخش‌های مختلف مزرعه آموزشی پژوهشی پردیس بازدید کردند.

‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌


( ۶ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.