عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه تهران و استانداری البرز

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۷ کد : ۱۱۷۵۹ اخبار
تعداد بازدید:۷۶۰
جلسه عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و استانداری استان البرز، روز یکشنبه بیست و پنجم خردادماه ۱۳۹۹ به میزبانی استانداری استان البرز برگزارشد...


جلسه عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و استانداری استان البرز، روز یکشنبه بیست و پنجم خردادماه ۱۳۹۹ به میزبانی استانداری استان البرز برگزارشد. در این نشست که با حضور دکتر عزیزاله شهبازی نماینده عالی دولت در استان البرز، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس و تعدادی از رؤسای دانشکده‌ها و مسئولین استانی همراه بود، دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به روابط مناسب و ارتباطات علمی و پژوهشی پردیس با ادارات و سازمان‌های استان البرز از جمله محیط زیست، منابع طبیعی، شهرداری، جهادکشاورزی و اداره میراث فرهنگی اشاره کرده و گفت: پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بعنوان قدیمی ترین مرکز آموزش عالی کشاورزی و با داشتن اساتید مجرب و پتانسیل مزارع آموزشی و تحقیقاتی، بیش از پنج سال است که در زمینه موضوع روز دنیا یعنی بحث تولید بذر مادری پیشقدم شده است و سالانه بالغ بر ۶۰۰ تن انواع مرغوب بذر مادری گندم، جو، کلزا و کتان تولید کرده و در اختیار شرکت‌ها وسازمان های فعال در حوزه کشاورزی کشور قرار داده است. رئیس پردیس با ابراز امیدواری از عقد تفاهم نامه همکاری دانشگاه تهران و استانداری البرز، ارتباطات مؤثر، سازنده و پایدار مراکز علمی و دانشگاهی و مراکز صنعتی استان البرز را در قالب ارتباط صنعت و دانشگاه برای جامعه بسیار اثربخش قلمداد کرد و افزود: وجود مراکز علمی قوی در کنار صنایع قدرتمند، از مهم‌ترین شاخص‌های پیشرفت زیربنایی کشور است اما این موضوع به شرطی اتفاق می‌افتد که میان این دو ستون اصلی، روابط مستحکمی برقرار باشد.
دکتر سید حسین گلدانساز، دایر بودن کلینیک کشاورزی دارای مجوزفعالیت در این پردیس را برای استان البرز که بعنوان قطب کشاورزی قلمداد می‌شود بسیاربا اهمیت خواند و آمادگی این پردیس را برای همکاری و ارائه خدمات کلینیکی، مشاوره، آنالیز خاک و آب و همچنین مبارزه با آفات و بیماری‌های گیاهی، مورد تاکید قرار داد.
دکترمحمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران هم در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری بین استانداری البرز و دانشگاه تهران گفت: دانشگاه همواره مهمترین مسئولیت را برای تربیت نیروی انسانی برعهده داشته وامروز دانشگاه تهران حوزه فعالیت و اثر بخشی خود را توسعه داده است. دکتر نیلی احمدآبادی گفتند: امروز شاهد پیاده سازی اهداف کارآفرینی و مسؤولیت اجتماعی در دانشگاه‌ها هستیم که در گذشته نبوده است و دانشگاه‌ها، ساختارها و برنامه‌های جدیدی طراحی کردند که این ساختارها درحوزه آموزش، خودش را نشان می‌دهد.
رئیس دانشگاه تهران گفت: برای اینکه دانشگاه‌ها را نهادینه کنیم امروز نگاه‌های جدیدی در دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد که حوزه فعالیت اجتماعی و مسؤولیت را فراتر از شعار پیش می‌برد که بخشی از اینها در آموزش دانشگاه تهران هدف گذاری شده است.
دکتر نیلی احمدآبادی با قدردانی از استاندار البرز به دلیل استقبال استفاده از علم و فناوری دربرنامه های استان البرز گفت: اکثر مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی دانش آموختگان دانشگاه‌ها هستند بنابراین عملکرد خوب و بد دستگاه‌ها عملکرد خود ما هم حساب می‌شود.
رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: همه ما درگیر یک بوروکراسی سنگینی در کشور ازجمله مشکل اقتصاد درونگرایی غیر رقابتی هستیم که دست و پای ما را درجهت همکاری بسته است در حالی که از نظر توان فردی و دیدگاه، همه مدیران کشور دارای افق وسیعی هستند وبنابراین برای غلبه براین مشکلات یکی از راه‌ها، توسعه همکاری‌ها بین سازمانی است که در تاکید رئیس جمهور هم مبنی بر ائتلاف ملی برای رفاه مردم، توجه به ائتلاف بین بخش‌های عظیم کشور، کاملاً باید مورد توجه قرار بگیرد.
دکتر نیلی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه تهران گفت: سند تحول دیجیتال کشور را این دانشگاه نوشته است و با توجه به پتانسیل‌های اقتصادی استان البرز به لحاظ تعداد و تنوع صنعت باید از این فرصت‌ها می‌تواند بهره بیشتری ببرد.
وی ادامه داد: انجام فعالیت‌های مثمر ثمر در حوزه آلودگی هوا، حوزه گردشگری، مرمت و باستان شناسی و همکاری با اتحادیه‌های جنوب شرق آسیا و اتحادیه دانشگاه‌ها از دیگر فعالیت‌های دانشگاه تهران است.
دکتر نیلی احمد آبادی با اشاره به قدمت و پتانسیل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در استان البرز و قرار گرفتن آن در شهرکرج گفت: پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان یکی از مراکزعلمی فعال و پویای کشور دراستان البرز دارای ظرفیت‌های بالقوه ای در توسعه دانش بوده که به توسعه پارک‌های علم و فناوری نیز کمک می‌کند.
رئیس دانشگاه تهران افزود: نباید از سرمایه گذاری پارک‌ها در کنار دانشگاه غافل شد و دانشگاه تهران فضاهای لازم را برای این توسعه فراهم می‌کند یکی از ثروت‌هایی که داریم مزرعه‌هایی مجموعه پردیس کشاورزی است که متأسفانه در مسیر توسعه از وسط آن جاده عبور می‌کند بنابراین برنامه‌های ویژه برای ارتقای این بخش خواهیم داشت.
دکتر عزیزالله شهبازی استاندار استان البرز هم در سخنانی بیان داشتند: امید است با استفاده ازظرفیت دانشگاه تهران در البرز و همچنین پتانسیل‌های دانشگاه‌های بزرگ استان البرز از جمله دانشگاه خوارزمی، دانشگاه جامع علمی- کاربردی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دیگر مراکز آموزشی دانشگاهی بتوانیم این استان را پر قدرت، مولد و توانمند معرفی کنیم.
وی با بیان اینکه استان البرز منابع انسانی قوی دارد، گفت: با چنین ظرفیت‌هایی به یقین البرز می‌تواند در ایران اسلامی، استانی پیشرو باشد.
نماینده عالی دولت در استان البرز با اشاره به اینکه دانشگاه منشأ تحول است، بیان کرد: منشأ تمام تحولات در جهان از دانشگاه‌ها است؛ چرا که کانون کارآفرینی، توسعه و پیشرفت جوامع هستند.
وی با تاکید بر جایگاه خوب دانشگاه تهران در میان دانشگاه‌های کشور افزود: این دانشگاه جایگاه خوبی در حوزه پژوهش و استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشمندان در حوزه آموزش دارد و یک برند در حوزه آموزشی برای نظام جمهوری اسلامی بحساب می‌آید.
درپایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین استانداری استان البرز و دانشگاه تهران در راستای همکاری‌های علمی و تحقیقاتی پیرامون توسعه علمی استان، منعقد شد.

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌‌‌


 


( ۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.