شهرداری کرج: هیچ درختی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی قطع نشده است

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۴ کد : ۱۳۹۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۲۰۱
پیمان بضاعتی پوررئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هیچ درختی از جنگل دست کاشت پردیس کشاورزی و منابع طبیعی قطع نشده، اظهار کرد...

پیمان بضاعتی پوررئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه هیچ درختی از جنگل دست کاشت پردیس کشاورزی و منابع طبیعی قطع نشده، اظهار کرد: با توجه اخبار منتشر شده در خصوص قطع چندین اصله درخت سرو نقره ای در جنگل سرو سیمین پردیس کشاورزی دانشگاه تهران موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با استعلام از اداره کل هواشناسی استان و بازدید میدانی از این جنگل دست کاشت، مشخص شد تعدادی از درختان بر اثر طوفان ۱۷ اردیبهشت از نیمه قطع شده و یا ریشه کن شده‌اند.

وی توضیح داد: در بازدید مشترک با رئیس پردیس، هیچ آثاری از قطع عمدی درختان مشاهده نشده و باید گفت تعارضات پیش آمده سو تفاهم بوده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج توضیح داد: شهرداری کرج جهت حفظ و نگهداری درختان این دانشگاه آماده همکاری است و بنا شده در قالب طرحی مشترک نسبت به جایگزینی درختان قطع شده و احیای درختان آسیب دیده اقدام کند.

گفتنی است چندی پیش خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده بود که به اشتباه اعلام شده بود تعدادی از درختان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی را قطع کردند که در این زمینه دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در گفتگوی خبری با ایسنا به تشریح موضوع قطع درخت در این دانشگاه پرداختند و گفتند: در تاریخ ۱۷ اردیبهشت امسال یک طوفان شدید در کرج رخ داد که بر اثر این طوفان، علاوه بر سایر نقاط کرج در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی هم تعدادی از درخت‌های جنگل سرو سیمین از ریشه در آمد. دکتر گلدانساز افزود: تمام مستندات مربوط به حادثه آن روز در اتوماسیون وجود دارد. پردیس کشاورزی و منابع طبیعی همان زمان این موضوع را به بیمه گزارش کرده است علاوه بر این اخبار مربوط به توصیه‌های ایمنی برای پیشگیری از حوادث ناشی از سقوط این درخت‌ها در آرشیو اخبار پردیس کشاورزی موجود است و همچنین در همان زمان، اداره منابع طبیعی استان در جریان موضوع قرار گرفت و با حضور کارشناس، ارزیابی صورت گرفت و لیست درخت‌های آسیب دیده نیز تهیه شد.

‌‌‌‌‌‌


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.