عضویت هیأت علمی دانشگاه تهران در کارگروه تخصصی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر (IFLA)

۱۲ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۷ کد : ۱۸۰۷۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۷۶
دکتر مهدی خان‌سفید، هیأت علمی رشته مهندسی فضای سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، به عنوان عضو کارگروه تخصصی مسابقات دانشجویی کمیته آموزش و امور دانشگاهی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر (IFLA)، انتخاب شد. . .

دکتر مهدی خان‌سفید، هیأت علمی رشته مهندسی فضای سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، به عنوان عضو کارگروه تخصصی مسابقات دانشجویی کمیته آموزش و امور دانشگاهی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر (IFLA)، انتخاب شد.
کمیته آموزش و امور دانشگاهی فدراسیون بین‌المللی معماران منظر، اهداف مرتبط با پیشبرد آموزش این رشته تخصصی را از طریق ایجاد و بالا بردن استانداردهای آموزشی، با تسهیل و حمایت از همکاری و تعامل اعضای این تشکل بین‌المللی دنبال می‌کند. این کمیته همچنین در توسعه برنامه‌های آموزشی و مطالعات، تحقیقات، تبادل دانش و اطلاعات بین کشورهای عضو و مناطق این فدراسیون جهانی فعالیت می‌نماید. کارگروه تخصصی مسابقات دانشجویی این کمیته، وظیفه شناساندن، تشویق و گسترش معماری منظر را از طریق سیاست‌گذاری، تدوین ضوابط، هماهنگی امور مربوط به انتخاب داوران و فرآیند داوری و برگزاری مسابقات و جوایز مربوطه، بر عهده دارد. این امر، با توجه به موضوعات تخصصی و محورهای کنگره‌های سالیانه فدراسیون بین‌المللی معماران منظر، در سه بخش تجزیه و تحلیل و برنامه‌ریزی، طراحی و پژوهش‌های عملیاتی در حوزه منظر، صورت می‌پذیرد.
فدراسیون بین‌المللی معماران منظر، مجموعه‌ای بین‌المللی متشکل از اعضاء و نمایندگانی از بیش از 77 کشور جهان، با هدف ارتقای تخصص معماری منظر و علوم و هنرهای مرتبط با آن در سطح جهانی و کمک به ارتقای استانداردهای این حرفه در حوزه‌های برنامه‌ریزی، طراحی، مدیریت، حفاظت و توسه منظر و تبادل دانش، پژوهش، مهارت و تجربه در این زمینه تخصصی با همکاری کشورهای عضو و سایر نهادهای بین‌المللی می‌باشد.
 


( ۱۴ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.