نشست علمی و تخصصی فرهیختگان کشاورزی و منابع طبیعی با گروه صنعتی گلرنگ

۱۵ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰ کد : ۲۳۲۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۲۹۶
 پارک علم و فناوری دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در راستای توسعه فرهنگ نوآوری  با همکاری مرکز نو آوری و شتاب دهنده گلرنگ، نشستی با حضور هیات رئیسه و روسای دانشکده ها، مدیران گروه‌های آموزشی، صاحبان ایده، متخصصان پردیس ابوریحان و مدیران عامل گروه صنعتی گلرنگ برگزارکرد. . .

 نشست علمی و تخصصی فرهیختگان کشاورزی و منابع طبیعی با گروه صنعتی گلرنگ برگزار شد.
 پارک علم و فناوری دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در راستای توسعه فرهنگ نوآوری  با همکاری مرکز نو آوری و شتاب دهنده گلرنگ، نشستی با حضور هیات رئیسه و روسای دانشکده ها، مدیران گروه‌های آموزشی، صاحبان ایده، متخصصان پردیس ابوریحان و مدیران عامل گروه صنعتی گلرنگ برگزارکرد.
در این نشست تخصصی که در سالن شهدای پردیس برگزار شد به تبادل نظرموضوعات مختلف پرداخته شد.
دکتر سید حسین گلدانساز رئیس دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی در این نشست گفتند: جامعه از ما به عنوان دانشگاه انتظار کار تحقیقاتی دارد و این پرسش مطرح است که تا به حال چه کردید؟
وی در ادامه گفت : نسل جدید دانشگاه ها نسل کار آفرین است و برای رسیدن به این مهم باید زیر ساخت‌ها رو بسازیم که بخشی از آن زیر ساخت‌ها فکر کردن و تعامل مدیریت دانشگاه و صنعت است و بخش دیگر که مهم هست ابزار اعتبار است. 
دکتر گلدانساز گفتند: الان زمان قدم گذاشتن و توانستن است چرا که ما این پتانسیل و توانایی را داریم. 
وی خاطر نشان کرد: مرکز نو آوری و شتاب دهنده کشاورزی و منابع طبیعی می تواند با پرداختن به ایده ها و جذب سرمایه گذاری روی آنها و پشتیبانی باعث اجرای طرح ها و ایده ها شود.
هدف از برگزاری این نشست تعامل بین دانشگاه و صنعت در قالب شرکت های دانش بنیان بود تا زمینه های همکاری منجر به عقد قرارداد شود.
محورهای این نشست ؛ صنایع غذایی، دانه‌های روغنی، گیاهان دارویی، زعفران، گل محمدی، کشت‌های نوین گلخانه‌ای (هیدروپونیک و آیروپونیک) فرآوری و ارزش افزوده خرما، برنج و دمنوش ها، محصولات شیلاتی و دامی بود.


 


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.