بازدید نو دانشجویان کارشناسی دانشکده منابع طبیعی از جنگل آموزشی پژوهشی خیرود کنار

۲۷ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۵۳ کد : ۳۰۹۹۸ اخبار
تعداد بازدید:۴۸۴
بازدید دانشجویان جدیدالورود دوره کارشناسی دانشکده منابع طبیعی از جنگل آموزشی پژوهشی خیرود کنار به مدت چهار روز  از ۱۹ الی ۲۲ مهر ماه با حضور ۹۰ نفر از دانشجویان کارشناسی ورودی ۱۴۰۱ و . . .

بازدید دانشجویان جدیدالورود دوره کارشناسی دانشکده منابع طبیعی از جنگل آموزشی پژوهشی خیرود کنار به مدت چهار روز  از 19 الی 22 مهر ماه با حضور 90 نفر از دانشجویان کارشناسی ورودی 1401 و هیات رئیسه دانشکده منابع طبیعی، مدیران گروههای آموزشی، اساتید مشاور علمی و فرهنگی و دبیران انجمنهای علمی دانشجویی برگزار شد. در این بازدید ضمن ایجاد فضای با نشاط و ایجاد انگیزه و امید در دانشجویانی که به تازگی وارد عرصه دانشگاه شده اند، فضای تعاملی و سازنده جهت معرفی حوزه های تخصصی و آشنایی با رشته های تحصیلی و زمینه های کسب و کار و مشاغل پایدار پس از فراغت از تحصیل و استفاده از تجربیات اساتید و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم گردید. این بازدید چند روزه که به عبارتی اولین تجربه زندگی دانشجویی این عزیزان به شمار می رفت، با هدف تقویت روحیه مشارکت و همدلی و ایجاد آگاهی و بینش عمیق در مورد موضوعات حوزه منابع طبیعی برنامه ریزی شده بود و در طی این بازدید، دانشجویان با رشته های تحصیلی و زمینه های مختلف منابع طبیعی از جمله مدیریت جنگل، کارخانه صنایع چوب، استخرهای پرورش ماهی، مسائل رودخانه و مدیریت سیلاب و تالابهای ساحلی آشنا شدند.
گفتنی است در این بازدید، دانشجویان به صورت تخصصی از سازمانها و بخشهای تخصصی مرتبط با رشته خود در شهر نوشهر بازدید کردند. در این بازدید سعی شد علاوه بر مسائل تخصصی حوزه های منابع طبیعی، جلسات مشاوره ای با حضور اساتید راهنما به منظور هدایت تحصیلی نو دانشجویان دوره کارشناسی و تبیین آیین نامه ها و قوانین آموزشی و فضاهای پژوهشی قابل دسترس، برگزار گردد.
دکتر مهدی قربانی رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در حاشیه این بازدید بیان کردند: تداوم برنامه های فرهنگی و آموزشی مناسب در جهت انگیزه بخشی و ایجاد نشاط و امید در نسل جوان به عنوان یکی از اولویتهای اساسی مدیریت، مورد توجه قرار خواهد گرفت و مطمئنا تداوم این برنامه ها نقش مهمی در پیشبرد اهداف دانشگاه به همراه خواهد داشت. وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این بازدیدگفتند: تامین زیرساخت ها جهت تداوم برنامه های دانشجویی با محتوای علمی و فرهنگی و با حضور اساتید می تواند به غنای بیشتر و اقدامات اصولی و ماندگار منجر شود. 


 


( ۱۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.