بازدید اعضای کارگروه حوادث غیرمترقبه پردیس ازمناطق سیل زده استان لرستان

۰۴ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۹ کد : ۸۶۴۲ اخبار
تعداد بازدید:۷۴۴
اعضای کارگروه حوادث غیرمترقبه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران از مناطق سیل زده استان لرستان بازدید کردند. . .

کارگروه حوادث غیرمترقبه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، با حضور دکترسید حسین گلدانساز رئیس پردیس و عضو هیأت علمی گروه گیاهپزشکی، دکتر سید محمود حسینی (ترویج و آموزش کشاورزی)، دکتر منوچهرگرجی (خاکشناسی)، دکتر حسین اسدی (خاکشناسی)، دکترعلی عبادی (باغبانی)، دکتر محمد مرادی شهربابک (علوم دامی)، دکتر فرهاد میرزایی (مهندسی آب)، دکتر آرش ملکیان (احیا مناطق خشک و کوهستانی)، دکتر کامران رضایی (شیلات)، دکترخدابخش گودرزوند چگینی (مرکز تحقیقات کوهین)، مهندس عرفان سپهوند (ایستگاه تحقیقات باغبانی)، بیست و نهم خردادماه ۹۸ از مناطق سیل زده استان لرستان بازدید کردند. این بازدید با هدف توانمندسازی روستاییان آسیب دیده (کمک به کشاورزان، دامداران و آبزی¬پروران استان برای ارتقا وضعیت معیشتی و مواجه با خسارات سیل) و همچنین ارائه مشاوره و راه¬کار به مسئولین و کارگزاران استان برای مرتفع سازی خسارات سیل در بخش کشاورزی و منابع طبیعی انجام شد.
بررسی فنی و تخصصی اثرات سیل بر مزارع، باغات و واحدهای دامی استان لرستان و تدوین برنامه مواجه با خسارات با هدف:
۱- ارائه راهکارهای تخصصی و علمی برای بهبود اوضاع مزارع، باغات و واحدهای دامی خسارت دیده از سیلاب
۲- ارائه راه¬کارهای لازم پیشگیری از بروز خسارات جدید در صورت بروز سیلاب¬های جدید
۳- طراحی و اجرای برنامه آموزشی-ترویجی مؤثر و کارآمد جهت بهبود مدیریت خطرپذیری سیلاب در نزد عوامل انسانی شاغل در بخش کشاورزی (مدیران، کارشناسان و بهره برداران)
وبازدیدهای میدانی توسط تیم متخصصین پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به همراه کارشناسان ومتخصصان استان از مزارع، باغات و واحدهای دامی و عرصه¬های منابع طبیعی استان از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.
بازدیدها در بخش‌های جداگانه و تخصصی توسط اعضای کارگروه بشرح زیر صورت گرفت:
-آب، خاک و وضعیت بهره برداران (دکتر گرجی، دکتر حسینی و دکتر میرزایی به همراه نماینده استان)
-باغبانی، زراعت و فرسایش خاک (دکتر عبادی، دکتر ملکیان، دکتر اسدی، دکتر چگنی و مهندس سپهوند به همراه نمایندگان استان)
-شیلات (دکتر رضایی به همراه نماینده استان)
-برگزاری نشست هم اندیشی و تبادل نظر میان اعضا تیم متخصصین موضوعی پردیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و محققین بخش¬های تحقیقاتی مرکز تحقیقات استان و دانشگاه لرستان و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی در قالب پنل‌های تخصصی
- جلسه جمع بندی و تدوین نظرات تیم اعزامی پردیس
- دیدار با رئیس و معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان. مدیران اجرایی استان، برای ارائه نقطه نظرات و برنامه‌ها
در ادامه این بازدید، مقرر شد با انعقاد تفاهم نامه‌ای سه جانبه بین پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، سازمان مدیریت و برنامه استان لرستان و سازمان جهاد کشاورزی استان، کمیته برنامه‌های اجرایی تشکیل، تدوین و تصویب شود.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.