جلسه رؤسا و اعضای هیأت رئیسه پردیس‌های دانشگاه تهران به میزبانی پردیس

۳۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۸۸۵۳ اخبار
تعداد بازدید:۳۸۹
جلسه رؤسا و اعضای هیأت رئیسه پردیس‌های دانشگاه تهران، صبح روز یکشنبه سی ام تیرماه ۹۸ به میزبانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزارشد. . .

جلسه رؤسا و اعضای هیأت رئیسه پردیس‌های دانشگاه تهران، صبح روز یکشنبه سی ام تیرماه ۹۸ به میزبانی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزارشد. دکتر سید حسین گلدانساز رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ضمن خوش آمدگویی و استقبال از مدعوین، خلاصه‌ای از وضعیت موجود، فعالیت‌ها و امکانات پژوهشی پردیس را ارائه نمودند. برگزاری جلسات مشترک، هم اندیشی و همفکری معاونت‌ها در حوضه‌های مختلف آموزشی و پژوهشی، حوزه اداری و مالی و حوضه دانشجویی و فرهنگی پردیس‌های دانشگاه تهران از مطالبی بود که رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بر آن تاکید داشتند.
دکترناصرسلطانی رئیس پردیس دانشکده‌های فنی با ابراز خرسندی از نشست رؤسا و اعضای هیأت رئیسه پردیس‌های دانشگاه تاکید کردند که برگزاری این جلسات باعث می‌شود تا از کم و کیف برنامه‌ها و امور اجرایی پردیس‌ها و دانشکده‌های دیگر اطلاعاتی داشته باشیم و تجربیات خوب و موفق اجرایی پردیس‌ها و دانشکده‌ها مورد توجه سایرین قرار گیرد. ایشان توجه به بین المللی سازی، توجه به پژوهش و نوآوری در دانشگاه واخلاق مداری را از نکات مهم هدف گذاری در دانشگاه نام بردند. دکتر سلطانی اجرای متفاوت دستور العمل ها و آئین نامه‌ها را در پردیس‌ها و دانشکده‌ها قابل قبول ندانستند و گفتند: در دانشگاه تهران با همفکری و خرد جمعی بسمتی برویم که همه پردیس‌ها با یک خط و مشی واحد عمل نمایند.
دکتر شاهین حیدری رئیس پردیس هنرهای زیبا: ما آئین نامه مدیریت و اداره پردیس‌ها و دانشکده‌ها را به کمال مطالعه نکرده‌ایم و بخاطر همین در اجرا متفاوت عمل می‌کنیم و دانشگاه هم توجه خاصی به این قضیه نکرده است مثلاً در یک دانشکده گروه داریم و در دانشکده دیگر گروه نداریم در یک پردیس اصلاً دانشکده وجود ندارد ولی گروه وجود دارد. این نشانگر اینست که آئئین نامه متحد یا نداریم و یا متحد عمل نمی‌کنیم و این متفاوت عمل کردن باعث شده شوراها هم متفاوت باشند که خیلی مناسب و خوش یمن برای دانشگاه تهران نیست.
دکتر وحید نیکنام رئیس پردیس علوم: اعتقاد دارم دانشگاه تهران بخاطرشرایط و پتانسیل‌هایی که دارد بایستی بعنوان یک الگو در کشور و منطقه باشد. پردیس علوم با ساختاری که دارد یه مقدار با پردیس‌های دیگر متفاوت هست و ما در داخل دانشکده‌ها گروه نداریم. اعتقاد دارم آئین نامه مدیریت پردیس‌ها بایستی مورد بازنگری قرار گیرد تا تفاوت‌ها به حداقل برسد. لزوم هماهنگی و همکاری پردیس‌ها با یکدیگر در قالب آئین نامه‌های دانشگاه کاملاً مشهود است.
دکتر علیرضا محمدرضایی رئیس پردیس فارابی: با اطلاعاتی که از پردیس‌های دیگر بدست آمده است مشاهده می‌شود که پردیس‌ها در اجرای شیوه نامه‌ها و آئین نامه‌ها کاملاً متفاوت عمل می‌کنند در حالی که همه پردیس‌ها زیر نظر یک دانشگاه واحد و آن‌هم دانشگاه تهران هستند. بازنگری آئین نامه جذب بصورت واحد و منسجم از اولویت‌ها باید باشد. پردیس فارابی سعی کرده است با انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری با دانشگاه‌های سایر کشورها از جمله کشور عراق در زمینه بین المللی سازی دانشگاه پیش قدم باشد.
دکتر غلام عباس اکبری رئیس پردیس ابوریحان: همفکری و هم اندیشی بین رؤسای پردیس‌های دانشگاه قطعاً می‌تواند باعث انتقال تجربیات و و عملکرد بهتر واحدها باشد و ثمره این نشست‌ها و لزوم بازنگری آئین نامه‌ها می‌تواند دانشگاه را در جهت نیل به اهداف و افق‌های پیش بینی شده کمک کند.

‌‌‌‌‌‌ 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.