برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت سبز و کارگروه دانشگاه سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۶ کد : ۸۸۹۱ اخبار
تعداد بازدید:۴۵۵
جلسه هماهنگی مدیریت سبز و کارگروه دانشگاه سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، روز سه شنبه اول مردادماه ۹۸ در محل دفتر ریاست محترم پردیس با هدف بررسی و تشریح اقدامات انجام شده...
برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت سبز و کارگروه دانشگاه سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی

جلسه هماهنگی مدیریت سبز و کارگروه دانشگاه سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، روز سه شنبه اول مردادماه ۹۸ در محل دفتر ریاست محترم پردیس با هدف بررسی و تشریح اقدامات انجام شده و در دست اقدام پردیس و ارائه پیشنهادات اجرایی در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز و تبادل نظر حاضرین در مورد برنامه‌های مرتبط با دانشگاه سبز در سطح پردیس برگزار شد.

در این جلسه پس از تآکید و تشریح اهمیت موضوع حفاظت محیط زیست و عملیاتی نمودن ملاحظات مدیریت سبز در مصرف بهینه منابع توسط ریاست محترم پردیس، گزارشی از سوابق و اقدامات انجام شده توسط معاون محترم اداری و مالی و کارشناس دفتر فنی و طرح‌های عمرانی پردیس در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز ارائه شد. سپس گزارشی توسط مسئول فضای سبز پردیس درباره اقدامات انجام شده در بهسازی و ترمیم فضاهای سبز و اجرای سیستم‌های آبیاری فضاهای سبز در سطح پردیس ارائه شد.

در ادامه جلسه، گزارشی از اقدامات و برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی توسط معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس ارائه شد و با توجه به حضور فعال نمایندگان انجمن‌های علمی دانشجویی از دانشکده‌ها و گروه‌های مختلف آموزشی پردیس در جلسه، در زمینه تجارب و اقدامات انجام شده، به ویژه مدیریت پسماند در سطح خوابگاه‌های دانشجویی، برنامه‌های در دست انجام و پیشنهادات تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی تبادل نظر، مشاوره و مذاکره صورت پذیرفت.

سپس اعضای محترم هیئت علمی حاضر در جلسه، با توجه به تخصص‌های مختلف مرتبط با موضوعات متنوع حفاظت محیط زیست و بهینه سازی مصرف آب و انرژی و پسماند و فاضلاب به ارائه پیشنهادات اجرایی خود در حوزه‌های مختلف مدیریت سبز پرداختند و بیان شد پردیس کشاورزی و منابع طبیعی می‌تواند با توجه به توان‌ها و تخصص‌های موجود، به عنوان یکی از الگوهای خوب در زمینه مدیریت سبز در سطح دانشگاه تهران و حتی سایر دانشگاه‌های کشور مطرح شود. در زمینه اجرایی نیز در حوزه تأمین مالی پروژه‌ها و امور اجرایی مرتبط با مدیریت سبز با همکاری نهادهای اجرایی خارج از دانشگاه و کمک دانشجویان، پیشنهاداتی مطرح شد و مورد بررسی حاضرین در جلسه قرار گرفت.

همچنین پیشنهاد شد موضوع ملاحظات محیط زیستی و دانشگاه سبز، به عنوان یک موضوع ویژه در برنامه‌های دانشجویان جدیدالورود و نیز فعالیت‌های دانشجویی پردیس در قالب یک طرح جامع از سوی انجمن‌های علمی و تشکل‌های مختلف دانشجویی، مد نظر و مورد حمایت مسئولین مرتبط در سطح پردیس قرار بگیرد و علاوه بر بخش‌های مالی و پشتیبانی، حوزه‌های آموزشی و پژوهشی و فناوری پردیس نیز به انجام امور مرتبط کمک نمایند.

با توجه مباحث مطرح شده در جلسه و همچنین اهمیت پیگیری منسجم‌تر امور مرتبط با مدیریت سبز در سطح پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، مقرر شد به منظور پیگیری بهتر امور، مسئول مستقل برای این کار تعیین گردد، جلسات کارگروه دانشگاه سبز منسجم‌تر و منظم تر برنامه‌ریزی و اجرایی شود، همچنین جلسات آتی با توجه به موضوعات متنوع مرتبط، به صورت تخصصی‌تر برگزار گردد.


( ۳ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.